Zimní soustředění mladší žáci, starší žáci, dorost

23.2.2023 jsme zahájili zimní soustředění v Kunčicích pod Ondřejníkem v penzionu Krkoška. Po ubytování a obědě jsme zahájili odpolední trénink. Večerní trénink, který proběhl turnajově 4 týmy a formou každý s každým. Během dvou dnů odehraje každý tým 3 zápasy. Večer se budeme společně dívat na Evropskou ligu a poté bude večerka.

24. 2. 2023 ranní trénink opět rozdělení do dvou skupin. Naplánováno bylo úsekové běhání – starší 7x 10m a mladší 5x 10m a poté následoval kruhový trénink – schody, švihadla, medicinbaly a expandéry. Odpolední trénink jsem trochu improvizoval, jelikož během tréninku začalo vydatně pršet a nechtěli jsme riskovat onemocnění dětí. Ale než začalo pršet, tak měli trénink s míči zaměřený na koordinaci s posilováním. Potom jsme se přesunuli na penzion a po domluvě s majitelem jsme s tréninkem pokračovali uvnitř penzionu. Jedna část běhala schody a druhá měla posilovací trénink – plank v kulturní místnosti. Po té se skupiny vyměnili. Večerní trénink pokračoval dohrávkou turnaje a opět ti co nehráli, měli na místním ovále výklus.

25.2.2023 ranní trénink jsme měli rozdělený. Někteří dobrovolně šli společně s asistenty Tomášem a Tomášem na Ondřejník a při zpáteční cestě na Skalku. Celkem s nimi šlo 6 dětí. Ostatní co nešli, tak měli trénink u penzionu a to okruhový výběh do prudkého kopce v lese cca 600m. Celkem měli dva výběhy. Mladším jsme dali o 100m kratší výběh, ale překvapili a běželi stejnou trasu jako starší. Odpoledne nás čekal bazén ve Frenštátě. Pěšky v rámci procházky jsme se vydali na vlak. Po příjezdu do Frenštátu jsme se šli podívat pod skokanský můstek. Poté jsme se přesunuli na venkovní kluziště, kde se odehrávali Raškohrátky. Kluci se dokonce zúčastnily i nějakých soutěží a drobné ceny. Věřím, že si to užili. Potom jsme se přesunuli na plavecký bazén. Samozřejmě byl pojat tréninkově, takže v bazénu dělali i nějaká cvičení, cca 15-20 minut a potom měli volnou zábavu. Kdo chtěl, mohl využít i saunu. Po bazénu jsme se vydali na vlak směr Kunčice pod Ondřejníkem a opět procházka směr penzion. Na večer kluci vymysleli turnaj ve FIFA.

26. 2. 2023 už nás čekal poslední trénink. Pojali jsme ho opět soutěžně. Rozdělili jsme starší žáky a dorost na dvě skupiny a mladší žáky taky. Soutěž byla štafetový běh do kopce. Po této soutěži jsme se vydali na penzion, kde jsme si zabalili a po obědě jeli domů. Dorostenci odjeli dřív s asistenty, aby pomohli mužům v přípravném zápase v rámci zimního turnaje v Horní Suché.

Soustředění se účastnilo 21 dětí ve věku 12 – 16 let a trenéři Martin Klimša, Nicol Lebdušková, asistenti Tomáš Lebduška, Tomáš Franek a lékař Marek Gorecki. 8 mladších žáků, 10 starších žáků a 3 dorostenci.

Děkujeme všem za podporu a finanční dary, diky kterým se toto skvělé soustředění mohlo uskutečnit.

SK Šenov