Pro rodiče

Ke stažení

Vybavení fotbalist(k)y

 • Kopačky
 • Chrániče
 • Ručník

Desatero pro rodiče

 1. Rodiče, prosíme Vás o dochvilnost před tréninkovými jednotkami, buďte v areálu cca 15 minut před zahájením tréninku, před zápasem 20-30 minut.
 2. Při trénincích a zápasech nekoučujte své děti, nechte je hrát v klidu, od koučování jsou zde trenéři (vyvarujte se pokynů: běž dopředu, vrať se zpátky, vystřel, nahrej apod.).
 3. Buďte stále pozitivní i když se nedaří, fandit (zatleskat) jen v okamžiku, kdy se daří je strašně jednoduché. Podpora ve chvílích, kdy se nedaří, je ještě důležitější.
 4. Při fandění, prosím, nekřičte na své děti jeden přes druhého, fotbal je týmová hra, fanděte společně – nejhezčí forma povzbuzení pro děti je hromadný potlesk. Navíc se utváří velice příjemná atmosféra kolem celého utkání.
 5. Při pádech či drobných zraněních dítěte nevstupujte na hřiště, trenéři sami vyhodnotí jak je situace vážná a o dítě se postarají.
 6. Nevnímejte své dítě zkresleně, každé dítě má své hranice sportovních dovedností, nechtějme po dítěti zázraky. Hlavním bodem pro všechny děti by měla být především radost ze hry.
 7. V našem klubu nejde o vítězství v jednotlivých utkáních, ale o herní posun všech jednotlivců. Chceme rozvíjet jejich individuální dovednosti. Velice často se stává, že rodič odjíždí ze zápasu smutný z důvodu prohry týmu a neuvědomuje si, že i přes prohru odehráli velice kvalitní utkání se spoustou vydařených akcí.
 8. Rozhodčí je také jen člověk, který dělá chyby, nekřičte na něj, i když jste přesvědčeni, že v danou chvíli udělal chybu. I tohle je součást, jak při utkáních vytvořit příjemnou atmosféru.
 9. Někdy se stane, že děti jsou šikovnější než ostatní a rodiče mají tendenci posouvat dítě do starší kategorie. Každé dítě má svůj vývoj a toto rozhodnutí mají na starost jen trenéři. Nepředbíhejte vývoj svého dítěte.
 10. Bavte se fotbalem stejně jako děti. Mějte radost z každého malého krůčku, které Vaše dítě udělá. Řiďte se heslem fotbal je jen hra.

Děkujeme, že jste připraveni tyto body respektovat, těšíme se na další spolupráci jak s dětmi tak s Vámi rodiči.

My se zase budeme snažit je silově, technicky a rychlostně rozvíjet, bez nátlaku, křičení, nebo fyzických trestů!! Ať si v klidu a radosti užívají svůj fotbalový sport!! Děkujeme..