Šenovská škola fotbalu

Co vám může klub SK ŠENOV nabídnout více?

Je to velice jednoduché – stačí si až do konce přečíst tento článek a pak se rozhodnout.

SK ŠENOV má své zázemí. Upravené travnaté hřiště a novou budovu po rekonstrukci. Tím také plno pracovních pomocných pomůcek k trénování od nejmenších ročníků třeba 5 let i méně, přes přípravky, žáky, až po muže!! V zimním období domluvené také haly a velké tělocvičny na zimní tréninky.

Tak to jen tak stručně na úvod pro některé, kteří moc neví, ale jejich děti by chtěly hrát právě fotbal. Ale nyní zpět k tomu, co nabízíme v klubu SK ŠENOV a také, abychom jsme se vrátili k dnešnímu rychlejšímu, modernějšímu a techničtějšímu fotbalu. Co vám teda klub SK ŠENOV nabízí :

 1. ROZTAHOVACÍ , UVOLŇOVACÍ A STREČINKOVÉ CVIČENÍ
 2. NOVÝ – RYCHLÝ – MODERNÍ – TECHNICKÝ FOTBAL tréninkové metody – cviky od nejlepších mužstev světa REAL MADRID, LIVERPOOL, ARSENAL, BAYERN MUNCHEN, AJAX AMSTERDAM a další .. (COERVER COACHING)
 3. VÝBORNÁ SPOLUPRÁCE S BANÍKEM OSTRAVA + MFK KARVINÁ
 4. PROFESIONÁLNÍ PŘÍSTUP A RADOST ZE HRY
 5. VŠECHNO ZDE UVEDENÉ A V JEDNOM, ZA MALÉ PŘÍSPĚVKY OPROTI OKOLNÍM MUŽSTVŮM!!

První věcí, která je připravena pro děti od těch nejmenších až po žáky (do 12let) je ROZTAHOVACÍ, UVOLŇOVACÍ A STREČINKOVÉ CVIČENÍ přímo dělané – upravené jen pro fotbalisty. Prováděné cvičení je upravené od vynikajícího Olympionika s dlouholetou zkušeností a dohlížejících trenérů tak, aby neměli nějaké bolesti nebo natáhnuté svalstvo, ale byli pohybově rychlejší a hbitější!

Ptáte se, proč je toto cvičení pro fotbalisty, nebo proč je to vůbec dobré?

Výborná otázka!!

Dnešní doba je trochu rychlá. A na těch dětech to už jde také vidět!! Chodí do školky nebo do školy, někteří neumí udělat ani kotoul dopředu a celkově mají špatné držení těla!! Nemusíme vysvětlovat – uvedeme vám menší příklad z podzimu roku 2015 (nebudeme ale uvádět specialistu a ani město – pokud by jste měli velký zájem se to dozvědět, můžete se přímo zeptat trenéra). Trenér přípravky – žáků M. Pittner měl menší úraz kolena na podzim 2015. Proběhlo celkové vyšetření a nebylo to tak hrozné, ale dostal na 10 dní rehabilitace a hlavně cvičení. Mohl si vybrat způsob léčby, tak si vybral sám cvičení u specialisty v nedalekém městě. Jednou přišel na cvičení a specialista se ho zeptal: „Vy trénujete fotbal?“, říká: “ Ano.“ A specialista se ptá: „Tady za naše město?“ NE, v Havířově – Indiány!! „A proč?“, ptá se trenér. Specialista odpovídá: „No protože jsem tento týden měl tady u sebe 5 žáků – kluků tady od nás z města. VŠICHNI MILUJÍ FOTBAL A HRAJÍ TADY ZA NÁS!! Jenže 3 z nich mají špatné držení těla a dva mají už vykřivenou páteř asi tašky do školy atd.. A teď přišly že mají problémy a nebo už menší bolesti. A taky jsem jim řekl, že to je ŠPATNÝM TRÉNINKEM!!!!“, dodal specialista. „Nemají žádné ROZTAHOVACÍ A UVOLŇOVACÍ A STREČINKOVÉ CVIČENÍ nebo něco podobného!!!! Tak proto tady u nás v klubu SK ŠENOV na to dbáme“.

No a to se pomalu dostáváme k druhému bodu a to je NOVÝ – RYCHLÝ – MODERNÍ – TECHNICKÝ FOTBAL. Také různí fyzioterapeuti i v Baníku Ostrava uvedli, že když není trénink rovnoměrně rozložený, může docházet u sportovců a už také u malých dětí ke zkracování svalů, šlach a pod..!! Proto je třeba dávat pozor a důraz na správné a vyrovnané cvičení!! Dnešní moderní fotbal to umožňuje více než bylo kdysi. Také klub SK ŠENOV mají dobře profesionálně proškolené trenéry na tyto nové moderní metody tréninku!! Tím pádem u nás máte vše v jednom – cvičení, moderní fotbal, spolupráce s Baníkem Ostrava, Karviná a to všechno za jediné malé příspěvky!! Nepotřebujete za větší peníze žádné fotbalové akademie, ani speciální cvičení, nebo hledat další spolupráci za vyšší příspěvky nebo poplatky!!

Ano, uvedli jsme také výbornou spolupráci s Baníkem Ostrava a Karviná, jak na úrovni trenérských kurzů, pomocných asistencí, tréninkových aktivit, ukázek a dovedností pro všechny kategorie od nejmenších dětí až po dorost a muže, ale i zápasů a turnajů!!

Nyní je rozhodnutí jen na vás!! Kde nebo kam se rozhodnete dát trénovat vaše dítě!! Od nás máte tady nyní stručnou ukázku toho, co nabízí náš klub SK ŠENOV.

VŠE JE ZDE U NÁS A V JEDNOM!!! Děkujeme a budeme se moc těšit na případnou spolupráci s vašimi dětmi.

Díky trenér Maroš + SK ŠENOV (2018) .


Jak zatěžovat dítě tréninkem??

Napsal bych tady pár informací pro rodiče a ostatní, jak zatěžovat děti tréninkem. Chtěl bych předem upozornit, že to nejsou MÉ rady, ale rady lidí co se věnují delší době dětem, tréninkům, školení, zdravovědou, také fyzioterapeuti, a další ..

Jen řeknu za sebe tohle – dokud jsem to neslyšel a neviděl, tak jsem tomu všemu až takovou pozornost nevěnoval a neuvažoval jsem ani nad tím, že by to mohlo být i jinak, nebo něco dokonce také špatně!!

První věcí je třeba to, že NIKDY nesmíte srovnávat nebo učit děti stejný nebo podobný trénink jak mají děti a muži!! Trénink pro děti musí být jiný a nekombinovat jej s tréninkem pro muže!!

Další věcí je běhání!! U žáků do přibližně 15 let nesmí být žádné vytrvalostní běhání a žádná rychlostní vytrvalost!! Pro budoucí fotbalisty je to zbytečné!! Stačí rychlý sprint na 100m, max 200m.!! (My jsme kdysi běhali kolem fotbalového stadionu nebo dlouho do kopců atd. – je to zbytečné!!).

Další věcí je přetížení dětí, to znamená větší zátěž na tréninku!! Když dítě hraje např. fotbalový zápas, tak hraje skoro na plno a má větší zátěž. Tím ale v jeho těle vzniká LAKTÁT!! Je to překyselení svalstva v těle!! Problém je v tom, že ven z těla se dostane až za 78 hodin!!! To je cca 3 dny!!! Proto když např. dítě hraje fotbal, tak by neměl hrát třeba tenis nebo další jakýkoliv náročný sport!! Je to tím, že ten další trénink nebo zápas fyzicky nezvládne a nebude hrát naplno. Proto když budou mít např. zápas v pondělí, tak ve středu jen nějaký lehčí trénink. V pátek může být o něco těžší trénink, ale ne zase hodně, aby byli OK – nepřetažení na pondělní zápas!! Hodně rodičů si právě myslí, že čím více sportu tím lépe – A TO JE PRÁVĚ ŠPATNĚ!! ANO jako doplňkové sporty nebo pohyb můžou dělat třeba atletiku, aerobic, judo, karate, bruslení, kolo, lyže – ale ne naplno na super plný výkon!! Naopak NENÍ třeba dobrý florbal!! Protože držení těla hráče je skoro stejné jako u fotbalu – je stejně zhrbený!! Dále můžou používat třeba švihadlo, skákat přes lavičky, po jedné noze, přes malé překážky, ale zase není dobré s nimi dělat třeba velké skoky – tzv. žabáky!!

Žáci přibližně do 12 let by měli zdokonalovat jen RYCHLOST A OBRATNOST !! (Dokonce bylo řečeno, že děti od 6 – 8 let se nemusí nic učit, že jsou malé na fotbal !!). Já osobně si myslím, že tomu tak není. Hlavně by se neměla používat typická česká povaha = nenadávat jim, když jim to nejde, nenutit je – běhej, běhej, ani jim nenadávat – jak to kopeš apod.

RYCHLOST – když dítěti dáte SPRINT (to je super maximální výkon) a bude běžet třeba 6 sek., tak odpočinek by měl být 10x násobek!! To je klid – volno cca 60 sek.!! Žádný fotbalista nemá v zápase sprint 45 min.. !!

OBRATNOST – to je zdokonalování a tím by měl namáhat obě nohy!! Zatěžovat obě strany tzn. levou i pravou nohu!! Pokud tomu tak není, tak se jim budou zkracovat vazy a šlachy!! Vzniká to tím, že když používáte jen např. pravou nohu, tak se vám svalstvo a šlachy zpevňují a tím zesilují a proto se zkracují!! Pak levá noha když se nepoužívá, bude mít svalstvo a šlachy nezpevněné!! Stačí jen třeba zkoušet střílet levou nohou, udělat pár kliček a tu nohu zatěžovat. To býval nebo možná ještě je klasický ČR fotbal – hráč dostal míč a protihráč je blízko, neumí pořádně používat levou nohu (když je pravák), tak kopne míč do autu a nebo dá malou domů, tzn. přihraje brankáři. Trenér by měl chtít, že to co používají na tréninku, by měli používat také v zápase!! K obratnosti patří také strečink – protahování svalstva!! Víte že, protahovat svalstvo by jste měli minimálně 15 sek..!! Proč?? Protože teprve po cca 8 sek.. se svalstvo uvolní a zbývající čas ho pak už protahujete!!! Maximální doba je cca 20 sek..!!! Proto by měl být strečink na konci celého tréninku!! Pokud strečink provádíte správně budete se po cca 10min.. potit a to dost!! Toto je správně, to je aktivní činnost.

Tak jen tak na okraj stručně, ať si uděláte také nějakou představu.

Vše výše uvedené se nám také potvrdilo na ukázkových trénincích (pro trenéry) u Baníku Ostrava!! Tam také uvedli, že když hrají a baví je jen fotbal tak PONDĚLÍ trénink naplno, ÚTERÝ nějaký povolnější (málo běhání jen technika), STŘEDA na plno, ČTVRTEK opět povolnější (málo běhání jen technika), PÁTEK na plno!!

Díky trenér Maroš + SK ŠENOV (2018) .


COERVER COACHING

Co je Coerver Coaching – je globální tréninkový program inspirovaný Wielem Coarverem a vytvořený v roce 1984 Alfredem Galustianem a legendou Chelsea, Charlie Cookem. Má 31-ti letou historii rozvíjení těchto základů!! Cíl je – doručit po celém světě vzrušující a nejefektivnější výukový systém fotbalových dovedností. Budovat sebedůvěru, vychovávat kreativní hráče na hřišti a dobré občany mimo něj.

Proč trénovat podle Coerver Coaching??

 • Zlepšíte své schopnosti a vylepšíte své dovednosti, ať hrajete na jakékoliv pozici
 • Naučíte se, jak využít dovednosti těch nejlepších hráčů světa ve svůj prospěch
 • Stanete se rychlejšími s míčem i bez něj
 • Užijete si svůj fotbal víc, ať hrajete na jakékoliv úrovni

Co Vás naučíme??

 • Skupinový útok : malé skupinové cvičení a hry, které se soustředí na rychlé protiútoky
 • Zakončení : cvičení a hry na zlepšení techniky střelby, hledání prostorů k zakončení v pokutovém území i mimo něj
 • Rychlost : cvičení a hry na zlepšení hbitosti, zrychlení a síly jak s míčem, tak bez něj
 • Cvičení 1 na 1 : cvičení a hry, podle kterých se naučíte zbavit se soupeře i v případě těsné obrany
 • Přihrávky : cvičení a hry na zlepšení prvního doteku s míčem a důraz na přesné a kreativní přihrávky
 • Ovládání míče : každý hráč s míčem, opakování technických cvičení s míčem oběma nohama

NÁŠ POHLED NA TRÉNOVÁNÍ : 5 NAŠICH ZÁSAD

 1. Dovednosti jsou základem, na kterém mohou být postaveny všechny ostatní části..
 2. Zlatý věk učení se dovednostem : 7-11 a 12-16 (naše zkušenost)..
 3. Výtečnost vyžaduje úsilí a plánovaná, promyšlená cvičení se zvyšující náročnosti (náš systém)
 4. Týmový úspěch záleží na dovednostech individuálních a malé skupiny
 5. Využití hvězd jako vzoru (naše historie)

Náš cíl??

Chceme vychovat šikovné, sebevědomé a tvořivé týmové hráče, kteří milují fotbal a kteří respektují sebe i ostatní. Metody Coerver Coaching jsou :

 1. Vychovat individuálně schopné, sebevědomé a kreativní hráče
 2. Docílit toho, aby trénování a hra byla zábavou
 3. Naučit férovosti a respektu ke všemu
 4. Vážit si vítězství, ale ne víc než charakteru a sportovního výkonu
 5. Poskytnout bezpečnou a výchovnou zkušenost podle nejlepších kritérií
 6. Každé tréninkové cvičení se dá různě kombinovat, i několik her se také dá různě kombinovat a obojí pro všechny hráče. Všechna cvičení mohou být využita jak trenéry, kteří si plánují týmové tréninkové jednotky, tak hráči, pracující na svém individuálním zlepšení.

Ovládání a kontrola míče je základem vývoje každého hráče a stává se nezbytnou pro dalších postup tzv. pyramidou. Ale není třeba jí vnímat jako žebřík, kdy každá úroveň musí být perfektně zvládnuta před vstupem na další. Místo toho je každý krok nedílnou součástí ostatních a dochází ke zlepšení hráče ruku v ruce s technikou, s jakou zvládne každou další úroveň pyramidy.

Díky trenér Maroš (2018) .