KZL U11 Brušperk

09.03.2022

Bohužel nepřijely všechny týmy. Závěrečného turnaje KZL se zúčastnily jen 4 týmy a to SKŠ, Václavovice, Brušperk a Kateřinice. Tím pádem se hrálo dvoukolově po 15 minutách.

V prvním kole jsme se utkali s Václavovicemi. Ale jak už to bývá, tak nás Václavovice od první minuty přehrávali. Byli kombinačně lepší a využili svých šancí. My jsme v závěru jen korigovali výsledek na 3:1 (Szarowski)

V druhém utkání jsme nastoupili proti domácím a bohužel naši hráči pokračovali v ustrašeném výkonu a podlehli jsme 3:0.
Naši hráči v těchto dvou zápasech byli všude poslední, bez důrazu. U některých mi přišlo, že ještě spali a byli nepřítomni. Po těchto dvou utkání, jsem konzultoval s Radkem Szarowskim konzultoval, co vymyslet na další utkání. Radek kluky a holky stále povzbuzoval a zvedal jim sebevědomí, což mi ulehčilo práci a mohl jsem vymýšlet strategií na Kateřinice. Přeskupil jsem hráče a hráčky a začali jsme hrát jiným systémem.

Třetí zápas jsme tedy nastoupili proti Kateřinicím. Celý tým se začal šlapat úplně jinak. Víc bojoval, víc se tlačil do zakončení a nakonec se jim podařilo vstřelit první branku. Bohužel pár minut před koncem jsme dostali nešťastný gól a zápas skončil 1:1 (Szarowski)

Do odvetných zápasů jsme nastoupili s tím, že budeme hrát na brejky ze zajištěné obrany. V prvním odvetném zápase jsme nastoupili opět proti Václavovicím. Byl to úplně jiný zápas než ten první. Sice jsme prohráli 2:1 (Szarowski) ale hráči hráli úplně v jiném nasazení a musím říct, že i Václavovice byli překvapeni a báli se o výsledek do poslední minuty.

V druhém odvetném utkání jsme nastoupili proti Brušperku a u dělali jsme změnu na postu brankáře. Do branky nastoupil Szarowski, jelikož měl lehký zdravotní problém. Zápas byl hodně vyrovnaný, oba týmy si vytvořili několik brankových příležitostí, ale brankáři v tomto utkání dominovali a zápas skončil nerozhodně 0:0.

Před posledním zápasem jsme žádné změny nedělali a nechali jsme sestavu stejnou jak proti Brušperku. Na Kateřince jsme tým zdravě ještě více vyburcovali a bylo to na hřišti poznat. Od druhé minuty jsme na hřišti dominovali. Ujali jsme se vedení 1:0 (Sekera), bohužel po našem nedůrazu Kateřinice srovnali. Kluci i holky se nevzdali a zase začali do Kateřinic bušit a ujali se v polovině utkání vedení, kdy náš brankář Szarowski vyjel s míčem a dostal se až před brankáře a zajistil vedení 2:1 (Szarowski). Bohužel cca 3 minuty před koncem náš brankář neudržel lehkou střelu a míč skončil v naší brance 2:2. Hráče jsme stále povzbuzovali, že ještě není konec. Což se povedlo, protože cca minutu před koncem po krásné, ale vážně krásné akci, kdy Š.Sekera obešel bránícího hráče a následně položil i brankáře krásnou kličkou a skóroval do prázdné branky 3:2 (Sekera)

Celkově jsme se umístili na tomto turnaji třetí s 5-ti body.

Na závěr musím celý tým (10 hráčů, z toho 2 dívky) pochválit za nasazení a bojovnost. Také velký dík patří rodičům, kteří nás povzbuzovali. Měli jsme největší fanklub.

Martin Klimša